2 yılda 2 milyar dolar yatırım

35 yıl önce kurulan ve merkez üssü Kazakistan’da 87 proje ve binlerce konut hayata geçiren firma, Türkiye yatırımlarına hız verdi. Şirketin devam eden yatırımlarını ve yeni dönem planlarını RAMS Global Yönetim Kurulu Başkanı Devran Bülbül anlattı.

5 KONUT PROJESİ

İstanbul’da ilk yatırımlarının Ümraniye’de olduğunu, yarım kalan kentsel dönüşüm projesini tamamladıklarını belirten Bülbül, “8 yıl bekleyen vatandaşa evini 8 ayda teslim ettik” dedi. Bülbül, devam eden projeleri hakkında şu bilgileri paylaştı: “Eylül 2022’de temel atma töreni yapılan RAMS Garden Bahçelievler’de sona geldik. Bu projeyi 9 ay önce tamamlıyoruz. Lansmanı Mart ayında yapılan ve 2 etaptan oluşan RAMS City Haliç’in ise yüzde 87’si satıldı. Maslak’ta, 22 yıldır bekleyen Hattat Holding’e ait binayı devraldık. 2024 Aralık’ta tamamlanacak projede dünyaca ünlü mağaza ve restoranlar olacak. Son olarak Bayramoğlu’nda 8 etap ve 4 bin 400 konuttan oluşan projenin ilk etabına başladık. Toplamda 2 yılda 2 milyon metrekare inşaat alanına ve 2 milyar doların üzerinde yatırıma imza attık.” 

Gayrimenkul sektörüne ve Türkiye’ye güvendiklerine vurgu yapan Devran Bülbül, “İkisi İstanbul Ayazağa ve Davutpaşa’da, biri de Bodrum’da üç yeni projeye başlayacağız. Ayrıca halka arz planımız da var” şeklinde konuştu.

 

EVDE TESLİMAT KORKUSU BAŞLADI

– SON dönemde vatandaşların ev alırken ‘yarım kalır mı, zamanında tamamlanır mı’ endişesi duyduğunu belirten Devran Bülbül, “1 liralık sermaye ile 100 liralık iş yapan firmalar var, sayıları da az değil. Maketten satarım, sattığımla da yaparım diyorlar. Ama piyasanın daraldığı dönemde satış olmayınca yapılamıyor. Bu nedenle de tüketiciler alım yaparken tedirgin” diye konuştu.

ICARDİ’YE DE SPONSOR OLDU

– GALATASARAY Kulübü, stat isim sponsorluğu için RAMS Global şirketi ile anlaşmıştı. Stat ismi yanında bir başka anlaşmaları daha olduğunu belirten Devran Bülbül, “Icardi’nin kulübe gelmesinde de önemli rolümüz oldu. Stad sponsorluğu dışında ayrı bir anlaşma daha yapıldı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir