AKP kulisleri: Özellikle dindar Kürtleri kazanmamız lazım

HDP’nin tavrının önemine vurgu yapan AK Parti kurmayları, partilerinin Kürt seçmene yönelik yeni adımlar atabileceği sinyalini vererek, “Özellikle dindar Kürtleri kazanmamız lazım” yorumunu yaptı.

Altılı Masa’nın 2 Mart’taki toplantısında İYİ Parti lideri Meral Akşener’in, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına itirazıyla başlayan krizin, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlarının, “cumhurbaşkanı yardımcılığına getirilmesi taahhüdü” formülüyle aşılması, iktidar cephesinde de yankı buldu.

Milliyet’te yer alan kulis habere göre, AKP kurmayları bu süreçte özellikle HDP’nin Millet İttifakı’na yönelik tavrının izlenmesi gerektiğine işaret ederken, AKP’nin Kürt seçmene yönelik yeni adımları gündemine alabileceği sinyalini veriyor. Kurmaylar, “Bölge vekillerini çok iyi dinlememiz ve özellikle dindar Kürtleri yeniden kazanmamız lazım. Bu adımlar ‘MHP’ye rağmen’ değil bizim atacağımız adımlar olmalı. Bölgeden doğru vekil adayları çıkarmamız, söylemle ilgili özel olarak çalışmamız, kayyumlarla ilgili yanlış okumaların önüne geçmemiz, HDP’yi doğrudan PKK ile ilişkilendiren dili esnetmemiz gerekiyor” diyor.


TIKLAYIN – CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ‘Millet İttifakı’nın ortak Cumhurbaşkanı adayı’ ilan edildi

TIKLAYIN – HDP kulisi: Kılıçdaroğlu makul adaylardan biri; 6’lı masadaki diğer partilerin CHP ile ilişkisi onları ilgilendirir

TIKLAYIN – HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan: Cumhurbaşkanlığı aday çıkarma politikamızı gelişmelere göre bir kez daha değerlendireceğiz

TIKLAYIN – HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: Kılıçdaroğlu’nun adaylığı hayırlı olsun, kendisini görüşmeye bekliyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir