GAİN Medya artık RAMS Türkiye Grubu’nun

Filli Boya’nın eski sahibi iş insanı Gözde Akpınar’ın 2020’de kurduğu dijital yayın platformu Gain Medya, Rams Türkiye Grubu tarafından satın alındı. Satın alma süreci kapsamında GAİN’in Kurucusu Gözde Akpınar hazirana kadar Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam edecek.

Gözde Akpınar gerçekleşen satın alma ile ilgili “Üç yıldan fazla bir süredir devam eden GAİN yolculuğumuzda, önemli bir karar aldık. Hepimizin ortak mücadelesiyle, sıfırdan bugünlere getirdiğimiz şirketimiz artık yeni bir döneme giriyor. Bugün itibarıyla GAİN’in bütün hisselerinin Rams Türkiye tarafından satın alınması için el sıkışmış bulunmaktayız. Türkiye’nin yüzde yüz yerli yatırımla kurulan dijital platformu olan GAİN için ilk günden beri hayalimiz, ülkemizden globale açılan bir marka yaratmaktı. Global dev rakiplerimizin olduğu sektörde, bize inanan ekibimiz ve iş ortaklarımızla birlikte farklı işler yaparak izleyicilerimiz ile birbirimizi daha iyi anlayarak güçlü bir bağ kurduk. Bu satışın ülkemiz için hayırlı olmasını ve bu bağın gelişerek sürmesini diliyorum.” Diye konuştu. Akpınar, 1 Haziran’a kadar görevinin başında kalacağını belirtirken, “GAİN’in bugüne gelmesinde büyük emek ve katkısı olan çalışma arkadaşlarımızla yola devam edileceği bilgisini de paylaşmak isterim.” Dedi.

FİLLİ BOYA’YI JAPONLARA SATMIŞTI

2007 – 2019 yılları arasında Betek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Gözde Akpınar, Filli Boya’nın 2001 yılında ulaştığı sektör liderliğini sürdürdü. 2019 yılında Filli Boya markasını da barındıran Betek Boya ve iştiraklerine ait hisselerin tamamını Japonya merkezli Nippon Paint Holdings’e satarak ilk başarılı çıkışını gerçekleştirdi. 2020 yılında “Gönlümde yatan iş” olarak nitelediği Gain Medya A.Ş.’yi kurarak, Yönetim Kurulu Başkanı görevini üstlendi. RAMS Türkiye’nin, başta Kazakistan olmak üzere Türkiye’nin de dahil olduğu pek çok ülkede inşaat, sağlık, maden, turizm, paylaşımlı ofis, gıda gibi birçok farklı sektörde yatırımları bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir