Kendi kanıyla kokteyl hazırlayan garson kovuldu

“Problem Çocuk Karanlık Kafe” anlamına gelen Mondaiji Con Cafe Daku adlı kafe, koyu renk ve gotik tarzı makyaj yapan garsonları işe aldıkları bir konsepte sahip.

Japonya’nın ikinci büyük adası Hokkaido’daki Susukino eğlence bölgesinde bulunan kafe, 2 Nisan’da bir kokteyle kendi kanını karıştıran bir çalışanını işten çıkardığını duyurdu. Strait Times’ın haber sitesi Flash’a dayandırdığı habere göre kafe, kadının tehlikeli davranışından dolayı özür diledi.

Garsonun, bir müşterinin isteği üzerine içkiye kendi kanını karıştırdığı bildirildi.

Kafe, garsonun hareketinin “kesinlikle kabul edilemez” olduğunu söyledi ve içki bardaklarını değiştirecekleri için bir gün boyunca kapalı kalacağını duyurdu.

Garsonun eylemlerinin “yarı zamanlı iş terörizminden (Japonya’da yarı zamanlı çalışanların genellikle sosyal medyada paylaşmak için şakalar yapması -ed.n.) farklı olmadığını” da ekledi.

Martta açılan kafede ayrıca saati 19 dolara sınırsız içki menüsü de bulunuyor.

Doktor Zento Kitao, haber sitesine yaptığı açıklamada, işten çıkarılan çalışanın ve kanla karıştırılan kokteyllerini içen müşterilerin HIV, Hepatit C, Hepatit B ve frengi gibi kan yoluyla bulaşan hastalıkları kapmadıklarından emin olmaları için bir testten geçmeleri gerektiğini söyledi:

Başka birinin kanını içerek enfekte olan insan vakaları nadir görülüyor fakat HIV, Hepatit C, Hepatit B ve frengi dahil ciddi hastalıklar kan yoluyla bulaşabilir. Ağızda yaralar varsa kan yoluyla bulaşması kolaydır.

Japonya’da insanların çılgın fantezilerine hitap etmek için ülke genelinde mantar gibi çoğalan tuhaf temalı yüzlerce kafe bulunuyor. Bu trend ayrıca moda ve seyahat blogu yazarı La Carmina’nın Crazy, Wacky Theme Restaurants: Tokyo (Çılgın, Tuhaf Temalı Restoranlar: Tokyo) kitabına da ilham verdi.

Pokémon, yılan, prenses, vampir ve hatta esaret kafeleri bunlardan birkaçı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir