CHP destekli medyadan ikiyüzlülük: Camiye öyle, kiliseye böyle! İşte nefret haberleri

  • Haber7 – ÖZEL

Sarıyer’deki Santa Maria Kilisesi’ne maskeli 2 kişi tarafından düzenlenen saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti. Emniyet ekipleri silahlı saldırıya ilişkin 30 ayrı adrese operasyon düzenlerken 47 kişiyi gözaltına aldı. Saldırıyı düzenleyen 2 kişi emniyet ekiplerince kıskıvrak yakalandı. Saldırı, ABD ve İsrail’in kullanışlı aparatı DAEŞ terör örgütü tarafından üstlenildi.

Yaşanan gelişmeler sonrası CHP destekli medyanın bakış açısı ve ikiyüzlülüğü dikkatlerden kaçmadı.

CHP DESTEKLİ MEDYADAN İKİYÜZLÜLÜK

Fatih Camii İmamı Galip Usta’ya yönelik saldırıyı ya görmezden gelen ya da tuhaf bir şekilde haberleştiren Cumhuriyet ve Birgün gazeteleri, kilise saldırılarını manşetten ve birinci sayfadan yer verdi.

OLAY ÜZERİNDEN İKTİDARI HEDEF ALDILAR

Hemen hemen her gün İslam karşıtlığı üzerinden ötekileştirici haberlere imza atan Birgün gazetesi, saldırıyı manşetten verirken saldırının ‘ötekileştirici’ ve ‘nefret’ söylemlerinin sonucu olduğunu iddia etti. DEM Parti Eş Başkanları Tülay Hatimoğulları ile Tuncer Bakırhan ve Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Seyit Aslan’ın açıklamalarına yer verilen haberde, “saldırının ayrıştırıcı, ötekileştirici ve nefret söylemlerinin bir sonucu olduğu” iddia edildi.

Cumhuriyet gazetesi, manşet haberinin yanında “Ayin sırasında kanlı baskın” başlığıyla olayı haberleştirdi. Gazete, 3. sayfadan yayımladığı habere yarım sayfadan fazla yer verdi. Cumhuriyet, saldırıya lanet yağdığını ifade etti. 

İMAMA SALDIRIYA BAKIN NASIL TAVIR TAKINDILAR

8 Ocak’ta Fatih Camii İmamı Galip Usta ve bir öğrencisi, Ömer Salgın isimli saldırgan tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Bıçak darbeleriyle ölümcül yerlerinden yaralanan Galip Usta, hastaneye kaldırılırken saldırgan kısa sürede yakalandı.

CHP destekli medya Fatih Camii İmamı Galip Usta’ya yönelik ölümcül saldırıyı ya görmezden geldi ya da tuhaf bir şekilde haberleştirdi.

Birgün gazetesi saldırıyı birinci sayfasından hiç görmezken Cumhuriyet gazetesi ise birinci sayfasından küçük bir alanda gördü. Ancak Cumhuriyet, Fatih Camii için ilginç ifadeler kullandı. Haberde, “İstanbul’da İsmailağa Cemaati’nin etkili olduğu bilinen Fatih Camisi bu kez saldırıyla gündeme geldi” ifadeleri kullanıldı. 

İKİYÜZLÜ MEDYANIN NEFRET HABERLERİ

‘Nefret’ ve ‘ötekileştirme’ politikaları olduğunu iddia eden ve bundan şikayetçi olan Birgün ve Cumhuriyet gazeteleri, Müslümanlara yönelik nefret haberlerine her gün yenisini ekliyor. Nefret haberlerini birinci sayfadan görmeyi adet haline getiren malum medya, ‘28 Şubat‘ havası estirmeye çalışıyor.

İşte Cumhuriyet ve Birgün’ün bu ay içerisinde 1. sayfadan yayımladığı ötekileştirici ve nefret haberlerinden bazıları: 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir