Devrim niteliğinde yenilik! ChatGPT artık görebilecek, duyabilecek ve konuşabilecek

Yapay zeka uygulaması Chatgpt‘yi geliştiren OpenAI, Chatgpt‘nin artık görebileceğini, duyabileceğini ve konuşabileceğini duyurdu. Yeni özellikler sayesinde kullanıcılar sesli görüşmelere katılabilecek ve sohbet robotundan sesli yanıt alabilecek.

YENİ ÖZELLİKLER KULLANIMA SUNULACAK

OpenAI’nin açıklamasında, Chatgpt‘de yeni ses ve görüntü yeteneklerinin kullanıma sunulmaya başlanacağı bildirildi. Yeni özelliklerin sesli görüşme yapmaya veya Chatgpt‘ye ne hakkında konuşulduğunu göstermeye olanak tanıyacağına işaret edilen açıklamada, ses ve görüntünün Chatgpt‘yi kullanmanın daha fazla yolunu sağlayacağı aktarıldı.

SORULARA SESLİ YANIT VERECEK

Açıklamada, gelecek iki hafta içinde Chatgpt‘deki ses ve görüntülerin “Plus” ve “Enterprise” kullanıcılarına açılacağı, sesin iOS ve Android işletim sisteminde ayarlardan etkinleştirilebileceği, görsellerin ise tüm platformlarda mevcut olacağı kaydedildi. Yeni özellikler sayesinde kullanıcılar sesli görüşmelere katılabilecek ve sohbet robotundan sesli yanıt alabilecek. Kullanıcılar ayrıca ChatGPT ile görüntüleri paylaşabilecek.

Kaynak: AA / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir