‘Milletimizle ittifak yapacağız’

ANKARA Milliyet – “Bundan sonra ittifak arayışımızı toplumsal tabana yayacağız. Bütün milletimizle ittifak yapacağız” diyen Özel özetle şunları söyledi:

İKTİDAR GRUP SALONUNA: Hepiniz baba evine, baba ocağına hoş geldiniz. Sayın grup başkanvekillerim, biz bu salona artık sığmıyoruz. Görev hepimizin. Diğer salona gitmemiz lazım. İktidar partisinin grup salonuna gideceğiz. Az kaldı.
Hafta sonu Türkiye’nin gözü Manavgat kampımızdaydı. Kurultay tartışmalarını geride bıraktığımız, bütün Türkiye’ye bütün dünyaya örnek olan bir parti içi demokrasi şöleninden sonra biz oturduk ve bundan sonraki yerel yönetim stratejimizi, bundan sonraki parti yönetim stratejimizi ve geleceği konuştuk.

KARARA SAYGILILIYIZ: Genel Başkan seçildiğim günden itibaren Cumhur İttifakı karşısında toplumsal ve parlamenter muhalefetin bir araya gelmesini, yerel seçimlerde işbirliği yapmasını savundum. 30 Kasım’da İYİ Parti’nin Sayın Genel Başkanı Meral Akşener’i heyetimizle birlikte ziyaret ettik. 81 ilde aday çıkarma noktasındaki Genel İdare Kurulu (GİK) kararlarından haberdar olduğumuzu belirterek mümkünse bunun bir kez daha gözden geçirilmesini önerdim. ‘Ne teklif ediyorsunuz?’ diye sorulduğunda da şunu söyledik. Bir masa kuralım. Oturalım, konuşalım. İşbirliği yapalım. Birbirimize ve Türkiye’ye kazandıralım. Pazartesi GİK’te konu görüşüldü. Karar tüm seçim bölgelerinde tek başına girmeleri yönünde oldu. Alınacak her iki karara da saygılıyız demiştim. Aynen bu saygımızı muhafaza ediyoruz.

İYİ PARTİ SEÇMENİNE ÖVGÜ: İYİ Parti, CHP’nin geçmişte çok önemli işbirlikleri, ittifaklar yaptığı, gittiğimiz tüm ilçelerde ilçe başkanlarını kendi ilçe başkanımız gibi gördüğümüz, çok kıymet verdiğimiz bir partidir. O yüzden bütün örgütümüzden ve bütün seçilmişlerimizden talebim şudur; eski dosttan düşman olmaz. Sakın İYİ Parti GİK’te bir karar verdi diye İYİ Parti’yle bir sıkıntımız olduğunu düşünmeyin. İYİ Parti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü seven insanların partisidir. 

CHP’NİN YOL HARİTASI: Bundan sonra ne yapacağız? Bundan sonra ittifak arayışımızı toplumsal tabana yayacağız. Bundan sonra İstanbul’a ihanet edenler, İstanbul’a geri dönmesinler diye. Ankara’yı parsel parsel satanlar dönüp kaldıkları yerden devam etmesin diye, Tayyip Bey helikoptere binip Araplara, Katarlılara, Arap şeyhlerine arsalarımızı helikopterden pazarlamasın diye bütün milletimizle ittifak yapacağız. Bu yol bizim, bu yürüyüş bizim, halk partililerin tek başına yürüyeceği yol değildir. Bütün miletimizi ranta karşı talana karşı halkçı belediyecilikte birleşmeye davet ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir