Savaş Stratejilerinden Bahseden Tuğçe Kazaz’ın “Kurdu Sahaya İndirmeyin” Paylaşımı Gündem Oldu

Yaptığı açıklamalarla sıkça gündem olan Tuğçe Kazaz sosyal medya hesaplarından paylaştığı bir video ile dikkat çekti. İsrail’in amansızca bombaladığı Gazze’ye ilişkin konuşan eski manken ülke genelindeki savaş haline değindi. Amerika’nın savaşa girmeyi göze alamayacağını söyleyen Tuğçe Kazaz ‘kurdu sahaya indirmeyin’ sözleriyle öne çıktı.

Tuğçe Kazaz, aktif olarak kullandığı sosyal medya platformları üzerinden yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken isimlerin arasında yer alıyor.

Eski manken geçtiğimiz aylarda İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesinden memnun olduğunu belirten açıklamalarıyla tepki çekmişti.

Instagram ve TikTok hesaplarından yeni bir paylaşımda bulunan Kazaz, dünya genelinde yaşanan savaşlara parmak bastı.

Kazaz’ın “DON’T PUT THE WOLF IN THE FIELD! (KURDU SAHAYA İNDİRMEYİN!)” notuyla yaptığı paylaşım kısa sürede gündem oldu.

‘Herkese merhaba. Öyle ya da böyle Orta Doğu’da bölgesel bir savaş bu sene olmasa da 2025 taş çatlasa 2027 senesine kadar zaten gerçekleşecek. Fakat şu anda ABD bu savaşa girmeye göze alamaz. Niye göze alamaz? Pasifik’in hakimiyetini ele geçirmek noktasında Pasifik dengesinde Çin şu an Tayvan noktasında hazırlık yaparken milyarlarca dolar yığdığı Avrasya’da hala Rusya-Ukrayna Savaşı devam ederken ABD bu savaşa girmeyi göze alamaz.

“Bizim için de eğer bu savaş bir ya da iki yıl ertelenirse onlar Pasifik’te yorulurken biz burada güçlenirsek Allah’ın izniyle onları iki sene sonra Mehter Marşı’yla karşılarız.”

‘Onun için şu anda bu Gazze’deki bu ateşin sönmesi bizim daha sonra yakacağımız daha büyük bir meşale açısından çok önemli. Ama yok hala Gazze’de sivilleri bombalamaya devam ediyoruz, masumları, çocukları, bebekleri öldürmeye devam ediyoruz derlerse o zaman kendilerine uyarılarımız şudur:’

“Kurdu sahaya indirmeyin, kurdu sahaya indirirseniz kaçacak bir ahır bulamazsınız. O zaman bırakın iki devletli çözümü bir devlet hayali bile kuramazsınız.”

Yaptığı açıklamalarla kısa sürede gündem olan Tuğçe Kazaz’ın paylaşımını da buraya bırakalım ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir