Servetlerini ve başarılarını her gün arttıran milyarderlerin bir günü…

Nil Göksu Urgancıoğlu’nun haberi

ELON MUSK

SpaceX ve Tesla’nın kurucusu Elon Musk, sıkı çalışma düzeniyle biliniyor. Musk’ın çok disiplinli bir günlük programı takip ettiği pek çok kez basına yansıdı. Genellikle sabah saat 7 civarında e-postaları gözden geçirerek güne başlıyor. Musk, çoğu zaman gününü SpaceX ve Tesla’daki mühendislik ve tasarım işlerine vakfediyor. Vakit bulduğunda, ailesiyle ve doğa aktiviteleriyle vakit geçirmeyi seviyor. Uzun yürüyüşler ve kamp yapmak favori aktiviteleri arasında.

JEFF BEZOS

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos da disiplinli bir rutine sahip. Genellikle sabahları önemli toplantılara ayırıyor. Öğleden sonralarınıysa inovasyon ve karar alma gibi dahazaman isteyen işlere tahsis ediyor. Bezos aynı zamanda okumaya bolca vakit ayırıyor ve dinlenmenin önemine inanıyor.

WARREN BUFFFETT

Efsanevi yatırımcı Warren Buffett, rutinin daha basit tutmayı tercih edenlerden. Genellikle güne gazete oku yarak başlıyor. Büyük servetine rağmen Nebraska’nın Omaha şehrinde mütevazı bir evde yaşıyor. Buffett, öğrenmeye ve düşünmeye zaman ayırmanın önemine inanıyor ve bu, etrafındaki pek çok kişiye göre, bilinçli yatırım kararları vermesini sağlayan şey.

MARK ZUCKERBERG

Meta’nın kurucusu Mark Zuckerberg, genellikle güne egzersiz yaparak bailıyor. Sabahlarını Facebook’taki sorunlarla ilgilenmeye ayırırken öğleden sonralarını toplantılar ve görüşmeler için ayırıyor. Ayrıca ailesiyle kaliteli zaman geçirmeye ve hayırsever işlere önem veriyor.

BILL GATES

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, yıllar boyunca inşa ettiği sıkı bir rutine sahip. Günü egzersiz yaparak başlıyor ve uzun bir zamanı okumaya ayırıyor. Gates, toplantı ve görüşmelere öncelik vermesiyle biliniyor. Genellikle Bill ve Melinda Gates Vakfı aracılığıyla küresel sağlık ve kalkınmaya da odaklanıyor.

RICHARD BRANSON

Virgin Group’un kurucusu Richard Branson, maceracı ruhuyla tanınıyor. Genellikle kitesörf gibi hayli sert fiziksel aktivitelerle güne başlıyor. İş ve özel hayat dengesini önemsiyor. Güvendiği çalışanlarına yetki devrediyor, bu da onun yeni iş fikirlerine ve maceralarına odaklanmasını sağlıyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir